english flag

Petr Sís

Sny
o toulavých
kočkách

vášnivý souboj o fantasy

Synopse

Dokumentární film Sny o toulavých kočkách vypráví životní příběh výtvarníka Petra Síse, který patří k nejvýznamnějším osobnostem současné světové výtvarné a kulturní scény. Je autorem dětských knih, ilustrátorem, grafikem i tvůrcem animovaných filmů. Petr je držitelem desítek prestižních ocenění. Režisér David Sís citlivě mapuje vnitřní svět svého staršího bratra a využívá při vyprávění intimního vztahu s ním. Film je složen z původních materiálů natočených v New Yorku, Paříži, francouzském Aubussonu, Lisabonu a také v Praze a Brně. Ty jsou promyšleně kombinovány s animacemi Sísových děl, díky nimž může divák konfrontovat svět skutečný se světem Petra Síse. Příběh je protknutý bohatým archívem, dokreslujícím dobu i jeho životní osudy. Dalším prvkem jsou restaurované výtvarníkovy filmy (za animovaný film "Hlavy" získal na festivalu v Berlíně Zlatého medvěda). Film doplňují výpovědi osobností, které ho v životě ovlivnily (M. Forman, M. Albright, M.Hausman, Steven Heller a mnoho dalších). Petr Sís a jeho fantastické knihy jsou ve světě dětských příběhů skutečným fenoménem.

Celovečerní dokument

Producenti FRMOL s.r.o.
Česká televize
Tento film vzniká za podpory Státního fondu kinematografie
Originálení název Sny o toulavých kočkách
Anglický název Dreams About Stray Cats
Fáze realizace produkce, postprodukce
Stopáž 83 min.
Země výroby Česká Republika
Originální jazyk Český / Anglický
Trailer https://vimeo.com/300323855/8639e64bfb
Prezentace autora https://vimeo.com/300317486/0f67f017bc
Plánovaná premiéra Leden 2020

Producenti

FRMOL - coproducent Česká televize - koproducent

S finanční podporou

STÁTNÍ FOND KINEMATOGRAFIE

Partneři

VL Media AD13 Group

Zpracování

Produkční společnost - Frmol s. r. o.

Produkce Frmol byla založena v roce 2005, záhy se stala respektovanou produkcí na filmovém a televizním trhu. Frmol realizuje filmové a televizní projekty různého typu od vymyšlení, vývoje, prosazení až po konečnou realizaci projektu. Je členem APA a dlouhodobě splupracuje s českým UNICEFEM. 

Společnost pracuje na mnoha různých projektech, její aktivita je opravdu široká. Od svého vzniku Frmol zrealizovat desítky úspěšnch projektů, zejména dokumentů, dokumentárních cyklů, seriálů, edukativních pořadů, charitativních projektů apod.